Kentsel Dönüşüm Hizmetleri

img

Kentsel Dönüşüm Hizmetleri

Kentsel Dönüşüm Hizmetleri afet riski taşıyan alanların kontrollü şekilde yeniden yapılandırılması anlamına gelir. Gayrimenkullerin ve buna benzer alanların yıkılıp yerine sağlıklı ve yeni binaların yapılmış olması anlamına gelir.  Yenilenen kentin daha refah bir yaşam alanı olacağı garantidir.

Kentsel dönüşüm hizmetleri, kentsel dönüşüme konu olan gayrimenkullerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yaptırılan aynı zamanda zorunlu olarak tutulan gayrimenkul değerleme raporlarının hazırlanmasında büyük rol oynayan, SPK ve BDDK lisanslarına sahip işinde oldukça profesyonel değerleme kuruluşları tarafından detaylı şekilde  analiz edilerek her bir hizmetin tek tek değerlendirilmesi gerekir.

 

Kentsel Dönüşüm Hizmeti Nedir?

Kentsel dönüşüm hizmeti nedir diye merak edenlere şöyle bilgi verebiliriz . Bu süreçte insanların bir araya getirilerek ikna edilmesi, işlerin resmi yoldan yürürken ,insanların mülk hakkının gözetilmesi ve süreç içerisinden tapu teslimine kadar olan işlerin planlamasıdır 

Yenilenen kent yada gayrimenkul çok daha güzel görünür. Buna istinaden eski yapıların yıkımına yada yapımına onay vererek daha güzel alanlara sahip olmak mümkündür.

 

Kentsel Dönüşüm Yardımları Nelerdir?

Kentsel dönüşüm yardımları nelerdir sorusuna maddeler halinde cevap vererek soruyu daha açıklayıcı hale getirmek mümkündür.

  • Geçici konut ve her türlü kira yardımı
  • İşyeri tahsisi ve faiz desteği
  • Duruma bağlı olarak değişiklik gösteren tespit ve yıkım kredileri

 

Kentsel Dönüşümle Kim İlgilenir?

Kentsel dönüşümle kim ilgilenir sorusuna direk olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı söylemek mümkündür. Kentsel dönüşüm hizmetlerinin onaylandığı ve destek verildiği yer çevre ve şehircilik bakanlığı olarak bilinir.