Rezidans ve İş Merkezi Yönetimi

img

Rezidans Ve İş Merkezi Yönetimi

Rezidans Ve İş Merkezi Yönetimi ortak kullanım alanların daha düzenli şekilde yaşanılabilir bir yer olması için gereklidir. Yaşanılan alanlarda olması gereken hizmetlerin ve taleplerin amaca uygun şekilde olması, buna uygun bütün temel ihtiyaçları göz önünde bulundurulup en hızlı şekilde halledilmesi gerekir.

Hızlı artan şehir nüfusunun ortak yaşam alanlarında düzensizliğe yol açmaması için hemen hemen bütün ortak kullanım alanlarında bir yönetim merkezi bulunması gerekir. Bu merkez illa bina şeklinde olmayıp bir kaç kişinin bir arada olduğu bir toplulukta olabilir.

Rezidans ve iş merkezi yönetimi yaşam alanlarında olan olayların daha sistematik ve profesyonel şekilde ilerlemesine yardımcı olur. Yine aynı şekilde hizmetlerin sürekli olarak devam ettirilmesi ve zaman zaman hizmetlerin kontrol edilmesi yine bu yönetimin görevlerinden biridir.

Rezistans iş Merkezi yönetimi adı altında yapılan bütün işlerin belli bir sıraya koyulup düzenli şekilde toplumun refahını bozmadan ilerletilmesi gerekir.

 

Yöneticilerin Sorumlulukları Nelerdir?

Yöneticilerin sorumlulukları nelerdir iş merkezi ve rezidans yönetiminde görev alan yöneticilerin sorumluluk adı altında yaptıkları eylemler nelerdir sorularına cevap olarak birkaç madde verilebilir.

  • Bu hususta ilk görev toplumun rahat ve sağlıklı şekilde yaşayabilir olmasına yarayacak bütün işlemleri yapması gerekir.
  • Sorumluluğunu üstlendiği alanda herhangi bir arıza ve toplumsal refaha zarar verecek bir durum görüldüğünde bunu profesyonel şekilde halletmesi gerekir.
  • Temiz ve düzenli bir alan oluşturması gerekir.
  • Sorumlu olduğu alanlarda geliştirilen projelerin başında durup projeleri istinaden yapılması gereken bütün işlemlerin bilincinde olması gerekir.

Bir yöneticinin sorumlu olduğu alanlar sadece bu maddelerle sınırlı değildir. O ana bağlı olarak gelişen ve anlık olarak karar vermesi gereken sorumlulukları da bu maddeler içerisindeymiş gibi görmek gerekir.

 

Yönetici Para Alır Mı?

Yönetici para alır mı sorusuna evet yanıtını vermek mümkündür. Yönetici yaptığı işler için huzur hakkı adında bir ödeme alabilir.Bu konuda nihai kararı genel  kurul alır.