Yönetim Planı Hizmetleri

img

Yönetim Planı Hizmetleri

Yönetim Planı Hizmetleri binanın ya da kattaki dairelerin daha sistematik bir şekilde bir halde olması için düzenlenen genel kurallar bütünü olarak gösterilebilir. Yönetim planı oldukça önemlidir. Hemen hemen her konunun içerisinde bulunduğu yasaklar anlaşmazlıklar yönetim organları ve toplantı zamanları gibi önemli konuların yer aldığı bir hizmettir.

Yönetim planı hizmetleri olmazsa yaşam alanının sistematik bir şekilde ilerlemesi mümkün değildir. Yaşanılabilir ortamın zaman zaman bozulabileceği göz önünde bulundurularak zamanı geldikçe 5/4 oy çokluğu ile planda küçük oynamalar yada büyük değişiklikler yapılabilir. Yapılan değişikliklerin tapu dairesine şerh edilmesi mecburiyeti vardır.

 

Yönetim Planı Neleri Kapsar?

Yönetim planı neleri kapsar diye merak edenlere zemin kat, ilk kat ve diğer tüm katlar ile ilgili gerekli olan bütün konuları kapsar. Binada olan yasakların, çözümlerin, yönetim seçimi ve görevleri yer alması muhtemeldir. Sadece bu konularda değil daha pek çok konuda gerektikçe yönetim planına maddeler eklemek mümkündür.

 

Yönetim Planını Kim Yapar?

Yönetim planını kim yapar sorusuna bir binanın imalatı aşamasında  yönetim şeklini belirleyen bir sözleşme imzalanarak Tapu ve Kadastro Müdürlüğüne bağlı tapu müdürlüklerine şerh edilerek planı yürürlüğe sokmak mümkündür.

Binanın yönetim şeklinin hukuk  ortamında karşılıklı şekilde onay alarak yapılması gerekir. Yönetim şeklinin getirdiği kurallara ve duyurulara uyarak daha rahat ve kolay yaşanılabilir bir binaya sahip olmak mümkündür. Yönetim planının açık, anlaşılır ve en mantıklı şekilde yapılması çok büyük önem arz eder.